Žlutá obsadila v Maďarsku 4. místo

The show must go on 2011 pořádaný letos poprvé v maďarském Zsambeku skončil pro Zimnici 4. místem. V semifinále podlehla o dva body pražským FUJ a v zápase o třetí místo s Little Secret. Ve finále zvítězil tým Prague Devils.

kimle

foto: Dejf (Pruda Chostar)

Koncem října se Zimnice vypravila na jeden z posledních turnajů uplynulé venkovní sezóny. Turnaj se odehrál poprvé v Zsámbéku nedaleko Budapešti, kam se přesunul po roční pauze z Kimle.

Do Maďarska kromě nás dorazili ještě Little Secret, Fuj a Prague Devils. Ve žlutém nastoupily hned tři posily a sice Iva a Martin z P7 a Fréza z TM.

V sobotu ráno nás přivítalo sice slunečné, leč poněkud mrazivé počasí a tak jsme se mezi zápasy hojně občerstvovali svařákem, který neodmyslitleně patří k tomuto turnaji. Již po prvních zápasech bylo jasné, že jediným soupeřem ve skupině pro nás budou pražští Devils. Tento souboj se zpočátku vyvíjel velice vyrovnaně, až v samém závěru PD zabrali a strhli vítězství na svou stranu.

Druhá skupina se hrála podle obdobného scénáře a přestože rozdíl mezi prvními dvěma týmy a třetím nebyl tak dramatický, taktéž postoupili oba čeští zástupci. Bylo tedy jasné, že všechny pomyslné medaile si rozdělí Češi a my se měli v neděli ráno poprat o postup do finále s výrazně mladším (rozuměj běhavějším) týmem FUJ.

Toho večera nás ještě čekala skromná krmě a party ve vyhřívaném stanu. Vesele se pilo a tančilo a o zábavu se staral především DJ alkohol.

Nedělní ráno bylo o poznání pošmournější než to sobotní a snad i to mělo vliv na náš nepříiš přesvědčivý výkon na hřišti. Proti FUJům jsme dokázali držet krok asi půlku zápasu, poté již soupeř pouze kontroloval svůj sice mírný, ale pohodlný náskok. Výsledek z druhého semifinále nám za soupeře o třetí místo přisoudil Little Secret.

kimle2

Zatímco tedy valná většina ostatních týmů už vyrážela na cestu domů, my jsme smáčeni lehkým deštěm psali poslední kapitolu této české výpravy do Maďar. Soupeř sice příliš nekousal, ale my jsme pokračovali v bezzubém výkonu z konce minulého utkání a tak tento poněkud marný zápas spěl do vyrovnaného závěru, ve kterém se nakonec radoval soupeř. Souběžně hrané finále vyhráli PD, když se jim podařilo otočit nepříznivý vývoj zápasu s FUJ.

Povedlo se nám tedy porazit „zbytek světa“, leč v české konkurenci jsme neobstáli a neobhájili jsme minulé druhé místo. Příliš to ale nevadilo, neb tento turnaj je spíše takové příjemné loučení s venkovní sezónou.

Pořadí (The show must go on 2011)

 • 1. Prague Devils (CZ)
 • 2. FUJ (CZ)
 • 3. Little Secret (CZ)
 • 4. Yellow Fever
 • 5. Outsiterz (SK) + Spirit of the Game
 • 6. Ko-met (Maďarsko)
 • 7. Spirit On Lemon (PL)
 • 8. Frizmi (Slovinsko)
 • 9. Igaze (Maďarsko)
 • 10. FDK Zagreb (Chorvatsko)
 • 11. Hallod. (Maďarsko)

Autor: Meloun

Článek na frisbee.cz zde.