Zimnice opět mistrem ČR v mixu

O víkendu 9. a 10. 2. 2013 se v Plzni konalo jedenácté halové mistrovství republiky v mixu.

367
foto: Lida P7

Žlutá Zimnice A

Žlutá Zimnice A obhájila vítězství z loňského roku. Toto prvenství znamená již její čtvrtý titul v řadě, celkově však její sedmý v této kategorii.
I v tomto ročníku bojoval druhý tým Zimnice B, který obsadil osmé místo. Příští rok tedy bude muset opět do kvalifikačního turnaje.
ZZ A patřila do odpolední skupiny spolu s P7-A, Pískem, FUJ-A, Atruc. Zimnice procházela celkem bez větších obtíží všemi zápasy. Největší potíže způsobila Pražská Sedma. Navzdory skóre 12: 9 pro Zimnici, byl to určitě nejzajímavější a nejvyrovnanější zápas. Díky následné a poslední výhře toho dne, nad domácím Atrucem si Zimnice pojistila vedoucí pozici ve skupině, zároveň mohli jít hráči s klidem na párty s vědomím, že si ráno mohou přispat, jelikož jejich první nedělní zápas začínal až v 11 dopoledne. Tam se však střetli se svými spoluhráči z B týmu Žluté Zimnice. Béčko si už ráno odehrálo jeden zápas, (kde se jim podařilo o bod zvítězit nad již zmíněným Atrucem), takže byl tým už rozehraný a do poloviny zápasu pak s áčkem svedl poměrně vyrovnaný souboj. ZZ A se však probudila, ujala se vedení, které si ponechala do konce zápasu a s náskokem 6 bodů vyhrála. Další úskalí Zimnici A čekalo hned v dalším zápase, kde se v semifinále opět setkala s P7. Pražská Sedma se ukázala být velmi silným soupeřem, avšak Zimnice si ani na podruhé nenechala vzít šanci o postup.
Zimnici tak už čekalo jen finále, kde na ni tradičně čekal pražský tým a věčný rival Prague Devils. Prdi dlouho drželi krok se Zimnicí a svedli tak velmi dramatické finále. V posledním bodě se stalo několik napínavých zvratů a následných turnoverů. Finále se stalo divácky velmi zajímavým, avšak oproti loňskému roku se nic nezměnilo a Zimnice tak mohla slavit další zlatý úspěch (vyhrála 11:10).

Autor: Anička Klacková

Žlutá Zimnice B

O víkendu 9.-10.2.2013 Žlutá zimnice vyrazila do Plzně na mixové mistrovství. B-tým (ve složení Čupito, Mára, Maloch, Lukáš, Vašek, Jirka, Vojta, Tatar, Elo, Ája, Anička a Motyka) čekala dopolední skupina proti moravě, opicim, PD-A a šachovnici.
Taktika byla jasná, vyhrát první zápas proti moravě. Ze začátku šlo vše podle předpokladů Celý zápas jsme byli v mírném vedení, po konci času jsme měli vedli o bod a disk měli ve svých rukou. Vašek bohužel podskočil dlouho v zóně a následný útok jsme ztratili hned ve druhé přihrávce přímo soupeřovi do ruky. Takže těsná prohra a komplikace hned na začátek.
Další zápas proti opicím už tolik vyrovnaný nebyl, spousta individuálních chyb a nakonec prohra asi o 5 bodů. Následoval zápas proti šachvonici, který jsme chtěli za každou cenu vyhrát. To se nakonec podařilo a vzhledem k vývoji ve skupině bylo už dopředu jasné, že poslední zápas nic na našem pořadí nezmění. Do zápasu jsme vstoupili dobře a po asi nejlepším výkonu sobotního dne jsme se stříbrnými medailisty prohráli a pár bodů. Nakonec 4. místo ve skupině.

Část týmu se po zápasech sebrala a jela do Prahy, zbytek zůstal na místě povzbuzovat Ačko.

V neděli ráno nás čekal první veledůležitý zápas proti plzeňským Atruc. Zónovou obranou jsme si hned na začátku zápasu vytvořili mírné vedení a to se nám podařilo udržet až do konce. Tímto jsme si zajistili postup do čtvrtfinále a hlavně jsme nemohli skončit hůř než před rokem.
Čtvrtfinále nám připravilo bratrovražedná boj s naším Áčkem. Zápas byl většinu času velice vyrovnaný a nutno přiznat že Bčko mělo publikum na svojí straně. Žádné překvapení se nakonec nekonalo, Áčko vyhrálo asi o 4 body a postoupilo do semi. Na nás zbyl boj o 5.té místo, které jsme chtěli urvat abychom nemuseli přístí rok do kvalifikace. V malém semifinále na nás opět čekali opice, ale tentokrát jsme s nimi sehráli velice vyrovnaný zápas a rozhodoval poslední bod po konci času. Bohužel pro nás ho opět urvali opice. Poslední zápas proti Fuj byl rovněž velice vyrovnaný, celou dobu jsme mírně vedli, ale tento víkend se nám nedařilo vyhrávat vyrovnané zápasy po konci času -> opět prohra o bod a konečné 8. místo.

Autor: Jirka