Zimnice neobhájila, bere pouze bronz

Žlutá Zimnice podlehla v semifinále týmu Terrible Monkeys 7:5. V následujícím zápase o bronz přesvědčivě porazila věčného rivala Prague Devils 12:8. Titul si poprvé v historii odváží tým FUJ.

foto: David Novák, Petr Hearing

Mistrovství ČR v kategorii mixed se letos odehrálo 3. a 4. září v Hluboké nad Vltavou nedaleko Českých Budějovic. Zimnice, jako první nasazená, první den zcela potvrdila své papírové předpoklady a vysokým rozdílém postupně porazila Prague Devils “B”, THREE a Velkou Moravu, se kterou měla ten den první obtíže. Zápas byl do poločasu značně vyrovnaný a soupeř praktikoval celý zápas běhavou hru. Několik chyb na naší polovině hřiště ho stály body, následně se nám dařilo útočit okamžitě dlouhými přihrávkami do soupeřovy zóny.

Druhý den Zimnici čekalo čtvrtfinále. Díky svému nasazení dostala jednoho ze slabších soupeřů – Atrofované ruce. Zápas byl již od počátku v řežii žlutých a skončil dosažením limitu 17:4

Další čtvrfinálové utkání nám určilo soupeře. Již takřka rozhodnutý zápas mezi Terrible Monkeys a Velkou Moravou se zvrátil v obrovský comeback Moravy. Opice dlouho před koncem zápasu vedly o pět bodů a zisk jediného dalšího, by je posunul do semifinále. Diváci v tu chvíli shlédli báječnou podívanou. Morava se postupně dotáhla až na stejné skóre a v posledním bodě již nedokázala ubránit. Opice byly tím pádem dalším soupeřem Zimnice.

Semifinále začlo lépe pro obhájce titulu, který si dokázal vypracovat nadějnou situaci před zónou soupeře. V tu chvíli Zimnice mohla jít do vedení 3:0, bohužel útok ztratila a s přibývajícím časem začla ztrácet na jistotě. Monkeys zápas otočili a dvoubodový náskok si podrželi až do konce. Pro Zimnici to byl smutný konec před branami finále. Na druhém hřišti prohráli Prague Devils, obhájci stříbra, nečekaně vysoko 13:7 proti pražským FUJ, kteří po dlouhých letech postoupili do mixového finále.

ŽZ - MČR mix 2011

Zápas o třetí místo opět začal lépe pro žluté. Zimnice nasazovala svoji “kuřecí” zónu a soupeř dlouho hledal způsob, jak ji co nejsnadněji prolomit. Vrcholem zápasu byl okamžik, kdy Frankie dostal od Čupíta handblock. Devils v troskách. Jakoby na nich zůstal punc prohraného semifinále. Dlouho se jim nedařilo dávat pravidelně během svých útoků a zbytečně zahazovali disk. I přesto, že se v druhé polovině zápasu Pražští ďáblové zvedli, nedokázali stáhnout náskok soupeře, i díky výtečnému útoku Zimnice. Zápas o bronz skončil 12:8.

Finále bylo po dlouhých letech poprvé v jiných barvách. Typická žlutá s černou vyklidili pole a letos ponechali boj o zlato týmům FUJ a Terrible Monkeys. Mladí FUJové drželi od začátku zápasu vedení a konec si již pohlídali – konečný stav 11:9. FUJ se stali mistry v kategorii mixed poprvé v historii.

Autor: Mara

Článek na Sport.cz zde.