Yellow Block má na EUCR oba týmy

O víkendu 23. a 24. května se v Šardicích uskutečnilo kvalifikační kolo Evropské ligy pro Českou republiku, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko. Yellow Block postavil týmy do kategorie open i women.

2015_OW_Sardice

Open si zajistil postup už v sobotu. Po výhře 15:12 nad Discover a těsné prohře 13:15 proti FUJům patřilo ve tříčlenné skupině žluťákům druhé místo. To je poslalo do českého čtvrtfinále proti PD. Ve větrných a deštivých podmínkách se Blocku podařilo ukořistit několik brejků a na konci zápasu mohl slavit vítězství 14:10.

V neděli týmy z TOP 4 mezi sebou sehrály zápasy o celkové pořadí. V prvním zápase proti Girls Stay Home prohrál Block 10:14 po jednom z nejhorších výkonů v této sezóně. Block následně nestačil ani na dalšího polského soupeře Mojru, se kterým prohrál 12:15. A poslední zápas proti FUJům dobrovolně skrečoval, aby se vyhnul dalším zraněním, které se během neděle nečekaně nakupily. Nakonec tedy Yellow Block obsadil 4. místo ze 17 týmů.

Holky bez zaváhání ovládly skupinu a v následném semifinále a finále proti polským týmům Troubles a Whatever nejprve vyhrály a ve finále nestačily o jediný bod.

Oba týmy se tedy z EUCQ kvalifikovaly na EUCR (European Ultimate Championship Regionals) do Sankt Pöltenu v Rakousku 27. a 26. června.

Konečné výsledky OPEN (prvních 7 týmů postoupilo na EUCR):
 1. Mojra (PL)
 2. FUJ (CZ)
 3. Girls Stay Home (PL)
 4. Yellow Block (CZ)
 5. Prague Devils (CZ)
 6. Terrible Monkeys (CZ)
 7. Lézer Pávák (HU)
 8. LeftOvers (CZ)
 9. 3SB (CZ)
 10. PeaceEgg (CZ)
 11. Pulsar (PL)
 12. Czech Juniors (CZ)
 13. Mor ho! (SK)
 14. Discover (PL)
 15. Uprising (PL)
 16. Hallodigaze (HU)
 17. SK Juniors (SK)

Spirit of the Game: Pulsar

Konečné výsledky WOMEN (první 4 týmy postoupily na EUCR):
 1. Whatever (PL)
 2. Yellow Block (CZ)
 3. Velká Morava (CZ)
 4. Troubles (PL)
 5. LayD’s (SK)
 6. Lézer Pipik (HU)
 7. Terrible Monkeys (CZ)
 8. Hallodonna (HU)
 9. Prague Devils (CZ)
 10. SK Juniors (SK)
 11. Czech Juniors  (CZ)
 12. Donuts (PL)

Spirit of the Game: Terrible Monkeys