Stříbro z MČR Mix

Druhý zářijový víkend se v centru Českých Budějovic konalo mistrovství ČR v ultimate frisbee v kategorii Mix.

Žlutá Zimnice poslala na mistrovství dva týmy. A tým složený převážně z hvězd žluté zimnice od začátku turnaje potvrzoval roli favorita a bez větších potíží si zajistil přímý postup do nedělního čtvrtfinále proti Velké Moravě. V semifinále se Ačko utkalo s Terrible Monkeys a po zaslouženém vítězství postoupilo až do finále.a

Finále s Prague Devils bylo napínavé. Přestože zimnice celý zápas prohrávala, podařilo se jí na konci zápasu třikrát ubránit a srovnat na 10:10. Poslední útok si už PD vzít nenechali. Nakonec 2. místo a  stříbrná medaile.

Druhý tým ve žlutých dresech neměl od začátku takové ambice, ale rozlosování do skupiny s Monkeys, Atruc a B týmy Pražská Sedma a FUJ dávalo naději na slušný výsledek. Jediná prohra ve skupině s Monkeys poslala Bčko do baráže o postup mezi lepších 8 týmů. Pátý sobotní zápas, proti PD – B, ale zimnice nezvládla a poměrně jednoznačně prohrála. V neděli čekal zimnici první ranní zápas proti 3SB-B, který po rozpačitém začátku vyhrála a čekal jí souboj o 9.-12. místo.  Druhý víkendový zápas s Atruc se i přes povedený začátek a mírné vedení během celého zápasu nepodařilo dovést do vítězného konce. Poslední nedělní zápas proti P7-A plný osobních chyb skončil jednoznačným vítězství bouškovic klanu a konečným 12. místem.

Potvrdilo se, že Praha je stále “hlavním městem Ultimate Frisbee” v České republice a její dominanci potvrzuje prvnich pět míst.

Celkové pořadí:
1. Prague Devils A
2. Žlutá Zimnice A
3. FUJ A

4. Terrible Monkeys
5. Prague Devils B
6. Velká Morava A
7. 3SB A
8. Kulatá šachovnice
9. Peacegg
10. Atruc
11. Prague 7 A
12. Žlutá zimnice B
13. TREE
14. Figurky slonů
15. Prague 7 B
16. 3SB B
17. Velká Morava B
18. FUJ B
19. Žďárecké pecky

Autor: Jirka