Prague Winter 2014 – úspěšná obhajoba

Yellow Block obhajuje titul na Prague Winter 2014.

2014-PW-YB-1st-Place-slider

Do nafukovací haly na Pražském Strahově přijel Yellow block obhajovat vítězství skoro v nejsilnější možné sestavě: Kačerr, Pirát, Mára, Žali, Kláca, Hoddy, Adam, Filip, Frnda, Martin, Wlada, Matlák a Tony.

Hned první zápas proti Tios moc nenapovídal, že jsme přijeli obhajovat vítězství. Na obou stranách bylo spoustu chyb v útoku a ani v obraně jsme toho moc nepředvedli. Celý zápas byl velice vyrovnaný a nám se až ke konci zápasu povedlo soupeře dvakrát breaknout a rozhodnout zápas v náš prospěch. Druhý zápas proti Francouzským Moustix jsme předvedli úplně jiný výkon. Hned na začátku naše obranu potrestala chyby Francouzů a náš náskok narůstal až do stavu 10:3, kde jsme soupeři dovolili párkrát zascorovat a zkorigovat stav na konečných 13:7. Mezi zápasy jsme měli vždy jen půl hodiny pauzu a hned nás čekal další zápas proti Německým Gummibarchen. Z toho zápasu si moc nepamatuji, ale konečný výsledek byl 14:8 pro YB. Po Německých Gummibarchen nás čekal soupeř z Maďarska a to Londojour. Než jsme se stihli vzpamatovat, tak jsme po laciných chybách v útoku prohrávali 4:0. Nezabalili jsme to, přidali jsme v obraně a začali jsme soupeře stahovat a dotáhli to až do stavu 9:9. Maďaři nám v posledním bodě nedali možnost zápas otočit a došli si pro vítězství 10:9. Poslední zápas ve skupině proti dalšímu soupeři ze sousedního Německa a to proti Fishbees z Hamburku. Soupeř měl velice dobrou obranu a náš útok měl velké problémy dostat disk do zóny. V útoku toho Němci moc nepředvedli, ale až do stavu 5:5 to byl velice vyrovnaný zápas. Poté se podařilo naši obraně zascorovat a v tu chvíli se zápas zlomil a my si došli pro vítězství 10:6.

Až do posledního zápasu dne jsme nevěděli, proti komu ráno ve čtvrtfinále nastoupíme. Nakonec z toho vyšli PDčka. S vědomím že máme Prdy ráno, jsme se odebrali na párty, které se pro část našeho týmu nesla ve stylu Lonely Island drinků, který se po turnaji stal oficiálním drinkem Yellow Blocku.

Ranní čtrvrtfinále jsme nepodcenili a sešli se zodpovědně už půl hodiny před začátkem, kromě Wláďi, který zůstal doma ležet s chřipkou. PD neměli na turnaji tu nejsilnější možnou sestavu a to se nejspíš projevilo na výsledku. Do zápasu jsme v letěli tím nelepším možným způsobem a podařilo se nám hned sebrat soupeři útok. Vypracovali jsme si náskok 3:0, než jsme PDčkům dovolili poprvé zascorovat. Náš náskok ale nepřestal narůstat a my si došli bez větších komplikací pro konečné vítězství 15:7. V semifinále nás čekali Rakouští DiscoBoyEZ. Chtěli nám určitě vrátit porážku z finále loňského ročníku a zápas tomu rozhodně odpovídal. Hned na začátku bylo jasné, že oba týmy udělají všechno proto, aby se probojovali do finále. V zápase nebylo nouze a obrané rybičky, ale i o hlášky, které se ale vyřešili poměrně v klidu. Oba týmy si celý zápas drželi své útoky, i když útok zachyboval, dokázal si to vzít zpátky a nepřipustit break. V předposledním bodě se naší obraně podařilo poprvé potrestat chybu Rakouských hráčů a dotáhnout zápas do vítězného konce. Po vypršení času se v posledním bodě DiscoboyEZ podařilo pouze snížit na konečných 10:9.

Z finále se stala česká záležitost, když z druhého semifinále mezi Fuj a Londojour postoupili domácí Fujové.

Boj o titul začal vyrovnaně, ale za stavu 4:3 začali hráči Fuj dělat chyby v útoku a naše obrana je ihned začala trestat. Do půlky zápasu to vypadalo, že se z finále stane jednoznačná záležitost, ale po dvou našich chybách v útoku jsme dali soupeři opět čichnout k vítězství a dovolili stáhnout score na 9:6. Opět se vytáhla naše obrana, která fungovala spolehlivě celý turnaj a nedovolila Fujům otočit zápas a my si dokráčeli k obhajobě vítězství konečným výsledkem 14:8.