PD Hala

Během víkendu se v pražských Dejvicích konal první halový turnaj, na kterém opět Žlutá zimnice nemohla chybět.

WEB_DSC3567

Turnaj je jako už každoročně rozdělen na open a women. A to tak, že open hraje v sobotu a women v neděli. Žlutá zimnice se zúčastnila obou kategorií.

V sobotu začala prvním zápasem proti říčanskému týmu Figurky Slonů a poměrně bez problémů tento tým překonala. Následoval zápas proti Terrible Monkeys, kde jsme se trápili, zatímco soupeřův tým poměrně více běhal a dobře bránil. Bohužel pro nás jsme velmi těsně prohráli. Další zápas byl proti Juniorskému týmu, který nás překvapil početní převahou, ale my jsme je pak díky zkušenostem přehráli. Tudíž tento zápas náš tým moc neprověřil a hladce jsme vyhráli. Poslední zápas ve skupině byl proti týmu Prague Devils (který turnaj pořádá) a zápas to byl pro náš tým určitě nejlepší z celé skupiny. Celou dobu oba týmy běhaly a hrály na maximum. Bohužel Prague Devils si získali náskok během úvodní části zápasu, který jsme pak postupně stahovali, ale bohužel jsme skóre nebyli schopní otočit v náš prospěch, což znamenalo druhý prohraný zápas ve skupině.

Poté následovala skoro osmihodinová pauza a my jsme si mysleli, že jsme skončili na třetím místě ve skupině a tudíž budeme hrát o 5. místo. Ale v posledním zápase naší skupiny Figurky Slonů suverénně porazili Terrible Monkeys, kvůli tomu vzniklo kolečko ve výsledcích a díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů jsme z tohoto kolečka dopadli nejlépe a posunuli jsme se na druhé místo ve skupině, což znamenalo následný boj o 3. místo. V zápase o 3. místo na nás čekal tým Tios. Tým je převážně ze starších hráčů, ale o to zkušenějších. Na začátku zápasu jsme získali náskok 3 bodů a ten jsme drželi skoro celý zápas. Tios  sice párkrát využili našich chyb a stáhli rozdíl ve skóre o 2 body, ale pak jsme jim zase odskočili a udrželi výsledek až dokonce v náš prospěch. Třetí místo bylo doma.

Autor: Jirka