Mixová indoor kvalifikace

O víkendu 12. a 13. prosince se ve Žďáru nad Sázavou pod organizací Chupacabras odehrála kvalifikace na 1. ligu HMČR.

2015_MIX_Zdar

Zimnice B, stejně jako v několika předchozích turnajích, začínala hned prvním ranním zápasem dopolední skupiny a tak ti, kteří nemohli na turnaj odjet už v páteční večer, museli v sobotu ráno vstávat ještě před pátou hodinou.

První zápas odehráli Žlutí proti Dream Teamu. Na začátku zápasu se podepsala na tak brzký zápas poměrně pečlivá rozcvička a příprava před zápasem a asi po 7 minutách už ŽZ vedla 5:0. Poté se trochu ubralo na tempu, začal se dávat větší prostor nováčkům a body už dávaly na střídačku oba týmy. Žádný další zvrat už se poté neudál a Zimnice vyhrála 11:5.

V druhém zápase proti Atrucu ovšem přestávala veškerá sranda. Ze začátku dostala Zimince dva body a bylo jasné, že tento zápas bude o mnoho těžší než zápas první. Atruc si byl v průběhu zápasu poměrně jistý svými útoky, ale Zimnice se po chvíli také vzchopila a zápas byl vyrovnaný. O vítězství Žlutých tak rozhodly až 2 breaky ke konci zápasu na které už Atruc nedokázal včas odpovědět a zápas tak skončil 8:7.

Po velké pauze následoval velmi důležitý zápas proti P7, který Zimnice zvládla opět vítězně v poměru 10:8. Poté odehrála ŽZ dva zápasy proti Chupacabras a 3SB, které oba prohrála o 5 bodů 12:7 a 11:6, v ani jednom z těchto zápasů však soupeř Zimnici nijak nedrtil, rozhodly většinou breaky na začátku hry. Žlutá tak skončila ve skupině na třetím místě a po neočekávaných zvratech v odpolední skupině jí jako soupeř do nejdůležitějšího zápasu turnaje, čtvrtfinále, jehož výherci měli zajištěný postup do první ligy, pražský tým Prague Devils B.

Po večeři v pizzerii za doprovodu klavíristy Jana Nováka následovala párty v nedalekém klubu, kam zavítala mimo jiné také návštěva ve složení asi 15 policistů. Juniorská část týmu ale samozřejmě žádný alkohol nepila a tak k žádným problémům nedošlo :)

V neděli se Zimnice velmi pečlivě připravovala na již zmiňovaný zápas s PDB. Přes noc se také trochu změnila sestava, místo handlerky Ivy přijela Pája a odjela také Anežka. V zápase rozhodl především bezchybný útok a několik velmi cenných breaků obrany, především v druhé půlce zápasu. Ze začátku bylo utkání vyrovnané, za stavu 3:3 už však Zimniční obrana začala dělat Prague Devils velké problémy a své vybojované turnovery zvládala i proměňovat, takže si Žlutí došli pro poměrně jisté vítězství a postup do první ligy.

V semifinále proti Chupkám Zimnice prohrála 10:7. Ze začátku byl zápas poměrně vyrovnaný, za stavu 6:5 pro soupeře však Chupky proměnili 3 obrany a zajistili si tak postup do finále, ve kterém porazili další pražský tým FUJ.

Poslední zápas turnaje o třetí místo odehrála zimnice opět s Atrucem. Ze začátku si útok nechal dát 2 velmi důležité breaky, ale poté už byl až do posledního bodu po celý zápas jistý a body dával poměrně rychle. Obrana však i přes poměrně hodně šancí dala v zápase jen 1 bod a v úplném závěru si útok nechal dát poměrně rychlý bod a zápas tak skončil 11:9.

2015_MIX_ZDARfoto: Lenka Palečková

Celkově na turnaji Zimnice na to, že se jednalo pouze o B tým, doplněný o 2 zkušené jedince z A týmu, předváděla dobré výkony a zaslouženě se kvalifikovala na finále 1. ligy. Když byl tým v nouzi, velmi často také pomáhala dlouhá na posilu z áčka Máru, která vycházela poměrně jistě a často, jinak se ale do hry zapojovali všichni a podávali solidní výkony. A v hodně velkých nouzích se dvakrát naprosto out of nowhere objevil Mára asi 3 metry nad zemí a připravil tak několika Žďárským divákům určitě záživnou podívanou.

Autor: Max