Mistrovství ČR: zlato a bronz

Holky na mistrovství ČR obhájily zlato a open si opět veze bronzové medaile.

2015_OW_MCR

foto: Václav Pachta

Na finále ligy, které se konalo 20. a 21. června v Písku, byl Yellow Block nasazen v obou kategoriích jako první tým a očekávání byla letos opravdu veliká. Na vítězství kluků si vsadilo 53 % respondentů v anketě na frisbee.cz, na holky to bylo dokonce 90 %. Ale už sobota ukázala, že vrchol sezóny se jede “od nuly” a všechny výsledky se musí opět vybojovat.

Holky zvládly všechny tři zápasy, ale nečekaně se dostaly pod tlak proti Velké Moravě, proti které zachraňovaly výhru až v posledních minutách. Moravě se navíc v předešlých zápasech vůbec nedařilo a všechny sobotní výsledky nečekaně poslaly oba týmy do nedělního semifinále.

V druhé části areálu, kde se odehrávaly zápasy openu, se Blocku vůbec nedařilo. Po prohře s Figurkami slonů kluci prohráli i s Prague Devils a už v sobotu večer je čekal zápas o udržení v první lize proti domácím. Block se ale na poslední chvíli probudil a v šíleném dešti PeaceEgg jasně porazil.

V neděli holky opět porazily Velkou Moravu a ve finále si poradily i s 3SB. Na vyhlášení pak převzaly nový putovní pohár pro mistra ČR.

Kluci ráno museli zvládnout čtvrtfinále proti Left Overs. Začátek zápasu vyšel skvěle, během několika minut už Block vedl 4:0 a do konce zápasu si vedení již udržel. To semifinále byla daleko jiná záležitost. Na začátku na tom byly o něco lépe Figurky slonů, ale ne na dlouho. V půlce zápasu se Blocku podařilo získat vedení na svou stranu, bohužel tesně před koncem výhodu ztratil a do posledního bodu šel s obranou. Těsně před svojí zónou ubránil a už to vypadalo, že Block půjde do finále. Ale Figurky si obranou opět vytvořily další šanci a tu již využily.

Po prohře v semifinále se opakoval zápas z loňského roku – souboj mezi YB a Prague Devils. I tentokrát byl Block úspěšnější a opět si odvezl bronz.

Výsledky MČR 2015

WOMEN OPEN
skupina: YB – Prague Devils 15:5 skupina: YB – Figurky slonů 8:12
skupina: YB – 3SB 15:4 skupina: YB – Prague Devils 7:14
skupina: YB – Velká Morava 13:12 baráž: YB – PeaceEgg 14:5
semifinále: YB – Velká Morava 10:8 čtvrtfinále: YB – Left Overs 13:8
finále: YB – 3SB 9:4 semifinále: YB – Figurky slonů 8:9
o 3. místo: YB – Prague Devils 13:8
WOMEN OPEN
1. Yellow Block 1. Figurky slonů
2. 3SB 2. Terrible Monkeys
3. Prague Devils 3. Yellow Block
4. Velká Morava 4. Prague Devils
SOTG: Velká Morava SOTG: Figurky slonů