Mistři 2014!

Po loňském fiasku je konečně titul ve správných rukách! Po nervy drásajícím finále si Zimnice odvezla po třech letech opět zlaté medaile a potěšila všechny své fanoušky.

2014_MIX_Budejovice

foto: Budějovický tým 3SB

Naposledy si Žlutá Zimnice odvezla zlato z Litovle v roce 2010. Pak následoval bronz z Hluboké nad Vltavou a stříbro z Budějovic. V roce 2013 se dokonce poprvé v historii nevešla na stupně vítězů. O to sladší je letošní titul.

Naše cesta za zlatem začala vlastně již v týdnu. Ve středu 10. září jsme sehráli vítězný přátelský zápas s Pražskou sedmou a hned následující den jsme prohráli proti Terrible Monkeys – podle 49% tipujících na frisbee.cz největší favorit na vítězství českého mistrovství. V obou zápasech dostalo prostor hodně nováčků a proto se nedalo čekat, že by výsledek z těchto zápasů něco znamenal.

V sobotu nás v prvním ostrém zápase čekaly opět Opice. Od rána navíc vydatně pršelo, ostatně jako celý víkend a hra podle toho vypadala. Zimnice již prohrávala o dva body, ale díky stále častěji chybujícím Opicím se postupně dostala na stejné skóre. V posledním bodě přišla dokonce obrana, ale zbrklý útok opět vrátil zápas do rukou soupeře. První zápas a hned prohra.

Další zápasy proti Prague Devils B a A byly již vítězné. Výhra proti PDA nás dokonce díky velmi zamotané skupině pustila na druhé místo před Opice. Bylo potřeba jenom uhájít místo v zápase proti Kulaté Šachovnici. Hradecký tým si pro začátek vzal hned naše dva první útoky a takový stav by nás opět vyřadil z bojů o medaile. Šachovnice jako kdyby se šance lekla a začala postupně kupit chybu za chybou. Skóre jsme otočili a do konce zápasu už bezpečně nepustili.

Protože jsme ve skupině skončili druzí, čekala nás v neděli ráno baráž s třetím týmem druhé skupiny – Východním blokem. Do zápasu jsme doslova vlétli, dali dokonce Callahan a za 3:8 bylo již prakticky rozhodnuto. Skóre jsme pak ještě na konci navýšili a mohli jsme se radovat z postupu do semifinále.

V semifinále jsme narazili na písecký tým, který jsme zlomili až v drué půlce zápasu. Soupěř měl velmi jisté útoky, ale přechod do naší kruté kuřecí zóny mu nesvědčil a postupně začal ztrácet dech. Vedení se nám nakonec podařilo navýšit až na rozdíl o šest bodů.

Ve finále jsme narazili na loni stříbrného finalistu, pražské FUJe. Ti se dostali velkým comebackem v baráži proti TM do semifinále a tam si následně poradili s PDA. Zápas probíhal již za lepšího počasí a na obou útocích to bylo znát. Oba týmy dělali jen pár chyb a Zimnice trestuhodně zahazovala šance na získání náskoku. Několikrát nedokázala klidně zakončit do zóny a i díky tomu byl zápas na konci 13:13. FUJové postavili do obrany to nejlepší co měli, ale ani to nestačilo. Zimnice mistrem!

Sestava:

 • Mára, Kačerr, Meloun, Martin, Michal, Vašek, Frnda, Ondra
 • Ája, Maruš, Helča, Anička, Anča, Martina

Naše zápasy:

 • ŽZ – TM 7:8
 • ŽZ – PDB 14:8
 • ŽZ – PDA 11:10
 • ŽZ – KŠ ?:?
 • baráž: ŽZ – Východní Blok 15:6
 • semi: ŽZ – PeaceEgg 13:7
 • finále: ŽZ – FUJ 14:13

Konečné pořadí:

 1. Žlutá Zimnice
 2. FUJ
 3. Prague Devils
 4. PeaceEgg
 5. Terrible Monkeys
 6. 3SB
 7. Východní Blok
 8. Chupacabras
 9. Kulatá Šachovnice
 10. Prague Devils B

Spirit of the Game: FUJ

Článek na frisbee.cz zde.