Kvalifikace na MČR vítězně!

Tento víkend 9. a 10. května v Malšicích u Tábora vyhrála ženská i pánská sekce Yellow Blocku. Pro mistrovství ČR, které se bude konat 20. a 21. června v Písku, získali oba týmy nejlepší možné nasazení. Další velkou akcí je ale už příští víkend první kolo Evropské ligy v Šardicích.

2015_OW_Malsice_1

Turnajový víkend jsme začali zápasem z papírově slabším soupeřem Pražkou sedmou na odlehlém hřišti v Lomu. Zde byl čas osvěžit si staré i nějaké nové taktiky. Po drtivém vítězství 15:5 jsme se přesunuli na druhý zápas proti Atrucu na hlavní hřiště v Malšicích. V tomto zápase došlo po několika soubojích a hláškách k tomu, že jsme poprvé v historii vzali spirit-timeout, ve kterém došlo na hromadnou výměnu názorů a vyjasnění si chápání některých pravidel. Po vítězství 12:7 jsme se začali chystat na nejtěžší zápas dne proti Terrible Monkeys. Proti TM se díky velkému větru množily osobní chyby na obou stranách. Den jsme bohužel zakončili prohrou 7:9, což nám zajistilo druhé místo ve skupině. Večer jsme pak relaxovali u dobré večeře a v místním kasinu, které pro nás připravil pořádající tým Prague Devils.

Druhý den nás čekalo čtvrtfinále proti 3SB. Vítr ze soboty neustával a všechny týmy se potýkali s menšími či většími problémy. Zápas proti 3SB jsme vyhráli se slušnou převahou 15:9. Částečně díky tomu, že se náš soupeř nedokázal sejít v dostatečném počtu. V semifinále jsme se potkali s Prague Devils. Tento zápas jsme se velice trápili hlavně v útoku, který všechy svoje body proměnoval, ale většinou až po několika ztrátách disku. Obraně se také většinu času moc nedařilo, na závěr však ukázal svou sílu a podařilo se nám ukořistit vítězství 10:8. Ve finále jsme se potkali opět s Terrible Monkeys. Zde zazářila naše obrana, která se opravdu hecla a během první 15 min jsme už byli ve slušném vedení. Pozbytek času jsme už soupeři nedali šanci náskok snížit a dokonce jsme ho i pomalu navyšovali na 13:8.

2015_OW_Malsice_3

Holky v sobotu nepoznaly prohru a v neděli po jasných výhrách ve čtvrtfinále a semifinále nad Atrucem a 3SB přišla nejtěžší chvíle. Ve finále proti Velké Moravě se Blocku nepovedl začátek a po několika minutách prohrával už 5:1. Po několika obranách a jistých útocích se Block dostal do vedení na konci zápasu se mohl radovat z vítězství 12:9.

Celý turnaj (až na snídaně) byl parádní a nezbývá nic jiného, než se nenechat uchlácholit tímto vítězstvím a dál dřít ještě víc! Příští víkend čeká Yellow Block první kolo Evropské ligy, na kterém se představí týmy z ČR, Slovenska, Polska a Maďarska. Holky i kluci tentokrát chtějí postoupit.

Výsledky kategorie OPEN (prvních šest míst):

  1. Yellow Block
  2. Terrible Monkeys
  3. Prague Devils
  4. Left Overs
  5. FUJ
  6. Kulatá Šachovnice

Spirit of the Game: Prague Devils

Výsledky kategorie WOMEN (první čtyři místa):

  1. Yellow Block
  2. Velká Morava
  3. 3SB
  4. Prague Devils

Spirit of the Game: Velká Morava

Autor: Michal, Mara