Kvalifikace HMČR 2013 – open

Jak probíhala letošní kvalifikace na HMČR v openu?

hmcrOpen2013

Po zachumelené dálnici jsme se v sobotu ráno přesunuli do Dolní Cerekve a v křesťanský čas nastoupili proti PD B. Jak se ukázalo sněhová nadílka zpozdila kromě našich dvou hráčů i dva hráče PD B. Ale to určitě nijak neovlivnilo zápas a naše vítězství 10:4. Po skoro 4 hodinách jsme nastoupili k zápasu s Tios již v kompletním složení Přéma, Lukáš, Tatar, Jirka, Čupíto, Adam, Vláďa, Kačer, Michal a Filip a mysleli na vítězství. Což nám stará garda rychle zatrhla. Po pár minutách jsme prohrávali 1:4 a na hřišti začalo přituhovat. Snažili jsme co to šlo, ale jak jsme se shodli po zápase, náš útok byl marný. Výsledná prohra 6:10 ovšem znamenala díky kolečku překvapivé první místo ve skupině. A tak jsme změnili přístup, odjeli na oběd na kterém jsme si zaplnili žaludky větším nebo menším množstvím bramboráčků, tu s gulášem kosteleckým či jazykem čertovým. Během toho jsme vymysleli strategii na Figurky slonů a objevili, že v hospodě V Zatáčce je WiFi. Zónová obrana fungovala na začátku zápasu a my si vybudovali důležité 3 bodové vedení. Na konci zápasu začali FS proměňovat útoky a stejné se očekávalo i od nás. To se nám však nedařilo a skóre se pomalu vyrovnávalo. Naštěstí s koncem zápasu jsme stále o bod vyhrávali a tak jsme se dostali do nedělně ranního semifinálového zápasu proti Atruc.

Večer jela část týmu objevovat kouzlo sauny v jihlavském plavečáku, část povečeřet tamtéž (ne v plavečáku, ale v Jihlavě) a část nestihla organizovanou večeři v místě.
Ráno začala hala dunět hned od osmé a tak bylo dost času se připravit na veledůležitý zápas o postup do finále a zajištěný spot v 1.lize. Do zápasu jsme nastoupili připravení a koncentrovaní a  Atruc jsme celkem s přehledem přehrávali. Zápas nakonec skončil 9:7 pro nás a ŽZ “B” je kvalifikovaná do 1. ligy. Ve finále, kde máme šanci na reparát proti TIOS, již není třeba být extrémně nervózní a tak je hra z obou stran poměrně pohledná (speciálně třetí bod, kde se uděje asi 5 bizardních turnoverů). Po celý zápas mírně vedeme, ale s koncem času nás TIOS dožene a proměněný poslední bod překlápí ručičku vah na stranu Strejdů 9:8 v super posledním zápase.

Autor: Jirka