EUCR 2015: poprvé

Poslední červnový víkend se Yellow Block vydal na EUCR do Sankt Pöltenu v Rakousku.
2015_OW_Polten_1

foto: zerpixelt.com

Něco o Evropské lize

Každý rok se pro kluby v Evropě pořádá klubová soutěž (European Ultimate Championship Series – EUCS). Jde o sérii kvalifikačních turnajů s vyvrcholením v září, kdy se pořádá finále pouze pro ty nejúspěšnější týmy. Pro open a women a náš východní region začíná kvalifikace turnajem označovaným EUCQ, který se pořádá tradičně v Šardicích a určuje první týmy, které se dostanou dál na EUCR (regionální kolo). Do Šardic nejezdí z našeho regionu například Rakousko, kde je jejich národní mistrovství zároveň kvalifikací na EUCR. U nás je potřeba absolvovat právě turnaj v Šardicích.

Nejlepší týmy z EUCQ postupují na EUCR, kde se přidává především velmi silné Rakousko. Prvních několik týmů pak postupuje na finálový turnaj EUCF – letos v polské Vratislavi.

Mixová kategorie si žije tak trochu vlastním životem a pro tyto týmy se ve východním regionu odehrává pouze EUCR až někdy na konci prázdnin (kvalifikací na tento turnaj je tenokrát české mixové mistrovství). Na EUCF se pak už potkávají všechny tři kategorie: open, women i mix.

Rozdělení regionů

West Velká Británie
Central Dánsko, Německo, Holandsko, Belgie, Lucebursko
South Irsko, Francie, Švýcarsko, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Izrael
East Polsko, ČR, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Bělorusko, Ukrajina, Maďarsko
North Norsko, Švédsko, Finsko, Rusko, Litva, Estonko, Lotyšsko

2015_OW_Polten_2

EUCR-EAST

Pro Yellow Block to bylo vůbec poprvé, co se dostal na EUCR. Do Rakouska přivezl týmy do obou kategorií a rozhodně nejel sbírat jenom zkušenosti. Z kategorie open postupovalo prvních pět týmů a z women tři.

Pro open začal turnaj už v pátek dvěma zápasy proti rakouským INNsiders a FWD>>. Block v obou zápasech vyhrál první poločas, ale ani jednou výsledek neudržel až do konce.

V sobotu ráno kluci porazili už popáté v této sezóně Prague Devils a připsali si konečně první výhru. Po poledni přišla první exotika v podobě běloruského týmu x3. Zápas začal dobře a po poločase Block vedl už 9:6. Po několika chybách v útoku ale musel bojovat o vítězství do úplného závěru, kdy navíc za stavu 14:14 dropl disk v zóně. Následnou obranou a proměněným útokem ale přišla druhá výhra a vše začínalo vypadat nadějněji. Večer se ještě odehrál zápas proti FUJ, který nemohl změnit pořadí ani jednoho týmu ve skupině.

2015_OW_Polten_3

Holky svůj první soutěžní den zvládly a po výhrách nad Troubles a Eyecatchers Graz a prohře proti pozdějšímu vítězi celého turnaje box vienna si zajistily účast v semifinále. Před nedělí jsme měli všichni šanci na postup a večerní grilovačku tedy nemohl zkazit ani vytrvalý déšť.

Třetí hrací den kluci začli nutnou výhrou nad Lézer Pávák a v poledne je čekal polský soupeř Mojra. Tentokrát byl ale Blok o krok vedle a už od začátku se mu nic nevedlo. Po prohře jej tedy čekal nakonec pouze boj proti Prague Devils o 7. místo na turnaji. A ten se nakonec ani neodehrál, protože na postup již neměl vliv a oba týmy toho měli v nohách více, než dost. O vítězi nakonec rozhodl flip.

To holky postupem do semifinále měli velkou šanci jít dál. V prvním zápase narazily na rakouské Mantis a po několika ztrátách v půlce zápasu se již nedokázaly opět chytit. Nakonec na ně tedy čekal boj o třetí míst proti Whatever. V zápase, kde spíš vítr určoval, kdo bude dávat body, byly nakonec Polky úspešnější.

Yellow Blocku nakonec postup v obou kategoriích unikl. Tak třeba příště. A nebo v kategorii mix.

2015_OW_Polten_4

Výsledky EUCR-EAST 2015

WOMEN OPEN
skupina: YB – Troubles 15:9 skupina: YB – INNsiders 11:15
skupina: YB – box vienna 10:15 skupina: YB – FWD>> 11:15
skupina: YB – Eyecatchers Graz 15:5 skupina: YB – Prague Devils 15:13
semifinále: YB – Mantis 12:15 skupina: YB – x3 15:14
o 3.místo: YB – Whatever 8:15 skupina: YB – FUJ 13:15
o 5.-12. místo: YB – Lézer Pávák 15:12
o 5.-9. místo: YB – Mojra 9:15
o 7. místo: YB – Prague Devils W

2015_OW_Polten_5

WOMEN OPEN
1. box vienna* (AT) 1. FWD>>* (AT)
2. Mantis* (AT) 2. Catchup Graz* (AT)
3. Whatever* (PL) 3. thebigEZ* (AT)
4. Yellow Block (CZ) 4. FUJ* (CZ)
5. Troubles (PL) 5. INNsiders* (AT)
6. Eyecatchers Graz (AT) 6. Mojra (PL)
7. Velka Morava (CZ) 7. Yellow Block (CZ)
8. The Sixth Sun (BY) 8. Prague Devils (CZ)
9. Lézer Pávák (HU)
10. Girls Stay Home (PL)
11. x3 Ultimate Club (BY)
12. Left Overs (CZ)
SOTG: Eyecatchers Graz SOTG: INNsiders

*postup na finále Evropské ligy (EUCF)