Disc Days Cologne 2014

Při plánování venkovní sezóny 2014 se vedení Yellow Blocku rozhodlo, že se letos s týmem ukážeme i na evropské scéně. Ačkoliv jsme se o týden dřív v Šardicích nekvalifikovali na EUCR do Vídně, stále je před námi Mčr v Písku a tak byl tento turnaj ideální příležitost, jak se sehrát a zjistit, jak obstojíme v konkurenci zahraničních kvalitních týmů.

2014_OPEN_Cologne_1

foto: Disc Days Cologne

Na 700 km cestu jsme vyrazili už v pátek 30. května během odpoledne, někdo s menším a někdo s větším zpožděním. Posádka prvního auta ve složení Jirka, Vláďa, Frnda, Matlák, Horst to zvládla výrazně lépe, díky zásluze Vláďi, který si tentokrát natáhl budík a na místo setkání dorazil jen s pěti minutovým zpožděním.

Druhé auto vyrazilo s větším zpožděním, neb se potýkalo s několika technickými problémy jako nakupování piva v tescu a čekání na Kačerra, než si naskládá půlku svého bytu do kufru auta. Naštěstí jsme měli zapůjčený osmimístný transporter od Zelího, který si bohužel několik dní předem vykloubil loket při dvojtém back-flipu na svojí skládačce, a tak se posádka druhého auta ve složení: Filip, Žali, Adam, Pirát, Kačerr, Vojta, Mára a Kája nemusela ani moc mačkat a mohla vyrazit na cestu. Z cesty už jenom zmíním, že pokud na cestě mezi Norimberkem a Frankfurtem dostanete chuť na malou dávku kinematografie s velkou dávkou kuřecích křídel a bramborové kaše, rozhodně byste se měli zastavit v Geiselwindu.

Lehce po půlnoci jsme dorazili do Kolína a po té, co jsme se od Kačerra dozvěděli, že vozit sebou kuželíky na turnaj je nutnost, neb jsme tým, jsme vyrazili obhlídnout páteční party. Na party se tou dobou v podstatě vyskytovali už jen opice a prdi, se kterými jsme si dali jedno pivo a ulehli do stanů.

V sobotu ráno jsme se všichni sešli na snídani, nabrali nějaké týmové zásoby banánů, jablek a vod a vyrazili ke hřištím. V prvním zápase jsme se měli setkat s U17 německou reprezentací. Do zápasu jsme chtěli nastoupit pořádně, protože ačkoliv soupeři byli mladší než my, Německo má v posledních letech kvalitní juniorskou základnu a my jsme je nechtěli podcenit. Bohužel už při rozcvičování nám ze sestavy vypadl náš nejlepší kapitán Adam kvůli zraněnému kotníku z Šardic a tak jsme přišli o handlerskou oporu a jistotu kdykoliv volného náběhu ještě před začátkem prvního zápasu. Zápas jsme nakonec vyhráli s velkým rozdílem, nicméně junioři nás poměrně potrápili svými hody do breaku a do budoucna se rozhodně můžeme těšit na mnohem vyrovnanější zápasy.

V dalším zápase jsme nastoupili proti Frizly Bears. Těžko říct zda byli FB ve svém prvním zápase nesehraní nebo jenom měli smůlu, každopádně začátek zápasu jim nevyšel a díky nevynuceným chybám, dropům a záhozům jsme v polovině zápasu vedli o několik bodů. V druhé polovině jakž takž chytli druhý dech, ale i tak nás jejich obrana k ničemu nedonutila a zápas jsme tak s přehledem vyhráli.

Třetí sobotní zápas a my nastupujeme proti Mooncatchers. O tomhle týmu víme, že bude hodně běhat. Hned v prvním bodě hned po chycení pullu letí dlouhá, který jejich útočník chytá v naší zóně. V druhém bodě odpovídáme stejně a Žalut hází dlouhou na Vojtu do zóny, kvůli zahlášenému travelu, však bod neplatí. Během celého zápasu dochází k podobný sporným situacím vícekrát, nicméně fakt, že nás přehrávají fyzicky nejde zpochybnit. V průběhu zápasu Mooncatcheři zvyšují svůj náskok a my už víceméně odevzdaně korigujeme na konečný stav.

V posledním sobotním zápase nás čekají Gummibarchen. Už před zápasem se ale dozvídáme, že Mooncatchers prohráli s Frizly Bears a že tedy ani výhra nad gumovými medvídky nám nezajistí druhé postupové místo. S pocitem, že s jediným prohraným zápasem ze skupiny budeme hrát v prostředním poolu, nastupuje do posledního zápasu. Soupeř dělá mnoho chyb, bohužel je však nedokážeme potrestat a místo, abychom je přehráli se přizpůsobujeme na jejich úroveň a začínáme chybovat taky. V tomhle zápase se navíc zraní Vojta a po zbytek turnaje hrajeme už jen v deseti. Nakonec zápas vyhráváme, ale s bodovým rozdílem rozhodně menším, než by měl být.

S lehkým zklamáním odcházíme do sprch a následně na večeři. Při čekání na jídlo sledujeme miniturnaj v guts a pak konečně dostáváme obrovskou večeři, kterou až na Horsta nejsme schopní nikdo sníst. Ačkoliv někteří z nás projevovali touhu jít objevovat památky historického centra Kolína, nakonec zůstáváme na party a postupem času se trousíme do spacáků.

V neděli ráno opět vstáváme na snídani a ačkoliv pro některé z nás to po party není jednoduché všichni se scházíme kolem deváté hodiny na hřišti, tak jak řekl kapitán. Kapitán má vždycky pravdu, proto poslouchej vždycky svého kapitána.

První nedělní zápas nastupujeme proti Munsters. Soupeř má v týmu několik holek a celkově není tolik zkušený a ač na nás zkouší vlastní interpretaci pravidel poražíme ho poměrně s přehledem a dostáváme se tak do zápasu, který rozhodne, zda budeme hrát o 9. nebo 11. místo.

Soupeřův tým Wall City má plno mladých a hodně běhavých hráčů, v zápase je možné vidět plno obětavých obraných i útočných rybiček a hodně fyzickou hru. Držíme krok se soupeřem až do stavu 6:6, ale nakonec se přece jen projeví početní převaha soupeře a naše přicházející únava a my prohráváme.

Poslední zápas o 11. místo proti ComboCakes. Opět soupeř, který nás výrazně početně převyšuje. V průběhu zápasu se skóre přelévá ze strany na stranu, nicméně nakonec se víc štěstí usměje na nás a my vyhráváme poslední zápas.

2014_OPEN_Cologne_2

Nezbývá než se odebrat do sprch, shlédnout finále, ve kterém Die 7 Schwaben poraží Frank N. A začít balit a vyrazit na dlouhou cestu zpět. Do Prahy se dostáváme dlouho po půlnoci a část z nás ještě pokračuje dál směrem na východ.

Závěrečná bilance z turnaje je tedy 11. místo s dvěma prohranými zápasy ze sedmi. Ačkoliv umístění není takové, jak by si kapitán představoval, zahráli jsme si skvěle, měli jsme možnost vyzkoušet si nové i staré věci a zjistit na čem je potřeba ještě zapracovat. Rozhodně jsme si ale všichni turnaj užili a v následujících letech se sem podíváme znovu!

Sestava:

 • Jirka, Vojta, Horst, Frnda, Kacerr, Pirat, Filip, Zalut, Matlak, Mára, Wlada, Adam

Konečné pořadí:

 1. Die 7 Schwaben Stuttgart
 2. Frank N. (Region Frankonia)
 3. Heidees Heidelberg
 4. Prague Devils
 5. Terrible Monkeys Prague
 6. Frizzly Bears Aachen
 7. Mooncatchers Brussels
 8. Deine Mudder Bremen
 9. Frühsport 0,2
 10. Wall City Berlin
 11. Yellow Block
 12. Cambo Cakes (A’dam)
 13. Gummibärchen Karlsruhe
 14. Sturm & Drang Frankfurt
 15. DisConnection Freiburg
 16. Greenhorns Münster
 17. Bad Raps Bad Rappenau
 18. Goldfingers Potsdam Masters
 19. Drehst`n Deckel Dresden
 20. German U17

Autor: Adam