Chrásť – třídenní frisbee festival

O prodlouženém víkendu 1.-3.5. vyjela Zimnice na tradiční turnaj do Chrásti, která alespoň podle teplot leží někde za polárním kruhem. V týmu skoro kompletně masterského složení brala Zimnice nakonec sedmé místo.

2014_MIX-Chrast

foto: Petr Kotěšovec

V Chrásti je zima. To je asi nejpodstatnější message tohoto turnaje. Balíte-li si do Chrásti, nikdy není dost teplého oblečení. Navíc když je turnaj netradičně třídenní.

V pátek čekal Zimnici trojlístek zápasů v základní skupině. Po příjezdu jediného “organizovaného” auta se postupně začíná vytvářet soupiska na tento turnaj. Ve dvanáct na začátek prvního zápasu už je nás s výpůjčkami i víc než sedm. Měříme tak síly s P7 a v běhavém zápase se pomalu rozehříváme a celkem jasně vítězíme. Na druhý zápas už nás je zase o něco víc, hrajeme lépe a porážíme Peacegg 18:7. Velký respekt k Radimovi, který hraje s levačkou v bandáži a pro hru mu tak zůstavá slabší ruka! Poslední zápas pátku byl s Kulatou šachovnicí, kterou i přes jejich běhavou hru také porážíme 14:10. Úspěchy pátku jsou dokončeny vítězstvím trojice Kačerr (pivo za 6s), Twinm (5s) a Matlák (14s) v beer race, kdy naše statečná poráží ve finále trojici z PD.

A tím se dobré zimniční výkony v Chrásti vyčerpaly. V sobotu v 16:00 prohráváme jediný zápas dne s Dopijem a plujem po nemastném neslaném výkonu. Ale Chrásť je hlavně fun turnaj, takže náladu vylepšuje tradiční sobotní divadelní představení a taneční party (na parketu bylo teplo a prašno).

V neděli tak nastupujeme do prvního zápasu docela unaveni, někteří dokonce po nonstop party. 3SB využívají naší indispozice a neschopnosti si hodit něco normálního a tak prohráváme. Budeme hrát poslední zápas o 7. místo. Pořádající Terrible Monkeys jsou v posledním zápase snad ještě unavenější než my a tak nakonec vyhráváme. Uff.

Několik nesouvisejících poznatků: Kebab v Chrasti je ve státní svátek zavřený, stejně tak cukrárna. Dortíky v cukrárně jsou krásné a trochu na jedno brďo. U zámku je krásná zámecká zahrada, která je skvělou zkratkou na náměstí. Když není možné ukradnout nic jiného, vezmou se alespoň kopačky. Jo a Dreda neodepiluješ.

Sestava: Martina, Kačerr, Áňa, Škvariš, Vláďa, Matlák, Ája, Maloch, Klárka, Čupito, Dušan, Libor, Petví, Honza L., Max