Stříbrný mixový sen

Yellow Block je mixovým vicemistrem Evropy pro rok 2015!

2015_MIX_EUCF_2foto: Get Horizontal a Daniela Zrůstová

Od 2. do 4 října proběhlo klubové mistrovství Evropy EUCF 2015. Pro Yellow Block to byla premiéra a ta vyšla takřka skvěle.

První hrací den se Block utkal se skotskými Black Eagles, lotyšskými Ventspils a španělskými Disctèrics Ultimate Girona. V dramatickém závěru proti nasazené britské dvojce se podařilo Blocku urvat vítězství a začít tím velmi úspěšný den, kdy bez problémů porazil další dva soupeře.

V sobotu následovaly tři klíčové zápasy, které rozhodovaly o postupu do finále. Ráno přišla prohra od polských Grand Master Flash, proti kterým se Block utkal již na EUCR. Tentokrát se ale Blocku nedařilo a zápas prohrál.

Tudíž na něj čekal souboj o druhé postupové místo do semifinále proti německým Mainzelrenner. Po prohospodařeném prvním poločase, kdy si Yellow Block vypracoval náskok, aby ho v zápětí ztratil, přišla studená sprcha v podobě nepříznivého skóre v druhé půlce. V závěru se však dařilo více české obraně a po obraně v universe pointu následovala euforie z postupu mezi 4 nejlepší evropské mixové týmy, kam se překvapivě probojovali i letošní mistři z Českých Budějovic.

2015_MIX_EUCF_3

V semifinále následoval vítěz západního regionu britští Reading Ultimate. Po několika obranách a proměněných bodech to vypadalo na velmi zdařilý start do zápasu. Avšak to by nebyl letošní Block, kdyby si nenechal vedení vzít. V druhé půlce naštěstí obrana ještě jednou zabrala a po několika brejcích postoupil Block do finále. Historicky první český zástupce v evropském finále!

Poprvé v neděli nemusel Block vstávat na první hrací čas od 8:30, ale jakoby Yellow Block zůstal v postelích až do začátku finále. Mizerný start potvrdil, že proti Grandmaster Flash se Blocku na tomto turnaji vůbec nedaří. Těsně před poločasem na ukazatelích svítí skóre 2:7 pro žluťáky. Po poločase se však vrací do hry bodem na 5:8. Během druhé půlky se Blok ještě chvíli drží na dohled, ale ke konci ztrácí veškerou naději na vítězství. Končí těsně pod vrcholem.

2015_MIX_EUCF_1

V kategorii open získali pražští FUJ po jediné prohře na turnaji deváté místo a Prague Devils zakončili open sezónu na 22. místě.