HMČR 2014 Brno

Prvního a druhého března se rozhodovalo o letošních halových mistrech v kategorii open a women. Holky prohrály finále a domů si odvezly stříbrné medaile. Kluci letos obsadili pouze šesté místo.

zimnice

Open začal v sobotu vítězstvím nad Mosquito Attack 11:7. Zimnice na celém turnaji předváděla dobré vstupy do zápasů, ale druhé poloviny skoro vždy patřily soupeřům. To se vymstilo hned v druhém a třetím zápase s Terrible Monkeys, respektive s 3SB. Proti Opicím se dropem v zóně připravila Zimnice o vedení 5:2 a místo toho se na ukazateli skóre brzy objevil stav 7:10. Ani závěrečný tlak již nezměnil vítěze a výsledek  9:11 potvrdil vítězství TM. Ve třetím zápase se opakoval velmi podobný scénář. Po první povedené půlce nás 3SB zaskočili čtyřmi body v řadě a Zimnice již neměla čas výsledek zvrátit. Zápas skončil 8:9. O nečekané třetí místo ve skupině se tedy naše žlutá skvadra utkala s Pražskou sedmou, se kterou měla možnost již ve středu před turnajem změřit síly v rámci přátelského zápasu, a tentokrát zvítezila o čtyři body 13:9 ŽZ.

Třetí místo ve skupině bylo mírným zklamáním. Zimnice tím pádem dostala již do čvrtfinále těžkého soupeře a bohužel se jí nepodařilo projít dál. S píseckým týmem PeaceEgg už od začátku tahala za kratší konec a už vedení 2:0 pro soupeře to potvrzovalo. V druhé půlce byl pak PeaceEgg ještě lepší.  V posledních deseti minutách zápasu, z celkových třiceti, dostal zimniční open deset bodů a pouze jediným skóre korigoval. Celkové skóre 6:13 pak znamelo, že stříbro z roku 2013 již Zimnice neobhájí.

Stále ale bylo o co bojovat. Páté místo zaručovalo přímý postup na příští halové mistrovství 2015. Ostatní musí do kvalifikace, ve které se utkají příští zimu s prvními sedmi týmy z druhé ligy.

První zápas proti TIOS dopadl dobře, hlavně díky šestibodovému přídělu, který TIOS v polovině zápasu “obdržel”. Šest minut do konce bylo skóre 8:4 a TIOS už stihl pouze snížit na 9:8. V dalším zápase proti Prague Devils B to byla naopak Žlutá Zimnice, kdo dotahoval. Nepovedený vstup do zápasu a skóre 5:10 neznačilo nic dobrého. I přesto se ale pédéčkům přestalo dařit a po několika obranách nebyla ve svém útoku tak sebejistá, jako na začátku. Ale i díky taktickému timeoutu pět minut před koncem se Zimnici podařilo upravit na 9:10 až dvě vteřiny po konci času a již nedostala šanci hrát obranu s další možností změny skóre na nerozhodný stav.

Žlutá Zimnice tedy v kategorii open neobhájila loňské stříbro a přístí rok se bude muset účastnit kvalifikace.

Momentka z finále mezi Prague Devils a PeaceEgg.

Holky si ale medaili odvezli! Po vítězstvích nad Východním Blokem, FUJ, Pražskou sedmou a Velkou Moravou se Zimnice dostala až do finále. Tam je podruhé čekaly hráčky Prague Devils, se kterými už v základní skupině prohrály pouze o bod.  Tentokrát se ale Devils dařilo daleko lépe a v průběhu celého zápasu se rozdíl ve skóre pouze zvyšoval, až se zastavil na 13:7 pro našeho pražského konkurenta PD. Zimnice v kategorii women tentokrát neobhájila loňský titul a odvezla si stříbro.